Telefon
0 258 264 10 40
Gsm
0 546 799 37 41

SOĞUK ODA ( SOĞUK HAVA )


Endüstriyel Soğuk Oda (Soğuk Hava) Kurulumu
 
EKİP GAZ firması olarak müşterilerin ihtiyacına yönelik özellik, kapasite ve boyutlarda soğuk depo veya soğuk hava odası olarak adlandırılan kurulumunu gerçekleştirmekteyiz. Ekonomik soğuk depo uygulaması için soğuk depo ekipmanlarının belirli kriterlere göre mühendislik hesabı yapılarak seçilmesi gerekir.
 
Soğuk oda, soğuk hava deposu ve endüstriyel soğutma sistemleri kaliteli ve ekonomik ürünlerin kurulumunu ve satışını yapmaktayız. Soğuk Hava Deposu içerisindeki hava koşullarının sürekli takip edildiği, dışarıyla hava alışverişi bulunmayacak şekilde izole edilmiş özel odalardır.
 
Soğuk Depolarda Enerji Tasarrufu
 
Soğuk depolarımızın avantajlarının başında işletmelere sağlanan büyük enerji  tasarrufu gelmektedir. Soğuk depoların kullanım alanlarının başında hastaneler, klinikler , ilaç depoları, marketler, pastane, restaurant, kimya ve gıda sanayi, okullar, oteller gelmektedir.
 
Soğuk hava deposu, minimum ısı ve enerji kaybıyla ürünlerin uzun süre korunmasını sağlar. Soğuk oda panel uygulaması ile tasarlanan soğuk hava deposu, Avrupa birliğinin enerji tasarrufunda en çok önem verdiği konuların başında gelmektedir. Soğuk oda panelleri yüksek dansiteli poliüretan dolguludur ve dayanıklıdır. Ayrıca soğuk odanın verimli çalışabilmesi için soğutucu ünitelerinin yerleşim yerlerinin de doğru tespit edilmesi gerekir. Aksi halde soğuk oda, soğutma görevini de yerine getiremeyecektir.
 
Soğuk Depo Panelleri ve Kapıları
 
Soğuk odalarda en önemli hareketli mekanizma soğuk oda kapılarıdır. Soğuk hava deposunun verimliliği, soğuk oda panellerinin yanı sıra soğuk oda kapılarının verimliliği ile de doğru orantılıdır. Soğuk oda kapısı üzerindeki sızdırmaz lastik contalar sayesinde ısı kayıpları minimize edilir. Soğuk hava deposunda kullanılan soğuk oda kapılarının özellikleri, personel ve ürün irtibatına bağlı olarak seçilmelidir. Soğuk hava deposunun negatif değerlerde çalıştırılması durumunda, soğuk hava deposu kapısında ısıtıcı (rezistans) uygulaması yapılmış olmalıdır.